Vendula Tomšů

ICF koučka

majitelka a pokračovatelka Women´s Talks, máma

dvou úžasných holek, milovnice kávy, knih a kaváren. 

A taky žena, která zoufale hledala lásku, 
lítala po světě jako šílená,
protože si myslela, že ji najde někde venku. 


Díky práci sama se sebou, koučinku
a mentoringu jsem zjistila, že veškerou
lásku, zdroje pro změnu a odpovědi na svoje
otázky mám v sobě. Stejně jako vy všichni.
Ráda je s Vámi objevím.
Jsem Ostravačka, žijící 20 let v Praze. Do Prahy mě přivedl jeden velký sen. Být štastná a úspěšná a předávat co umím dál. I když tehdy - tehdy jsem toho ještě moc neuměla.

Skoro celý život se pohybuji ve vydavatelských domech - od obchodnických až po manažerské pozice. Za celou svou asi 18 letou praxi jsem zaučila spoustu nových obchodníků,  absolvovala stovky klientských schůzek, tisíce interních meetingů a desítky školení či koučování. 

Během této práce jsem objevila, že miluji práci s lidma, povídání si s nima, naslouchání jejich potřebám a hledání řešení. Baví mě, že každý můj den je úplně jiný a hlavně, že každý den se učím něco nového. Miluju změny, inspirativní kolegy a teď už také vím, že zpětná vazba je dar. 

Díky možnostem mít několik vlastních koučů či mentorů jsem začala objevovat úplně jiný svět. Svět osobního rozvoje, koučování a terapií. Protože můj život nebyl vždy jen nádherný, snažila jsem se v každé srážce na dno, vidět novou příležitost. A učila jsem se přetransformovávat svoje stíny na dary, zpracovávat si svoje strachy a hlavně a nejvíc: milovat samu sebe. 

Při jednom ze svých prvních koučování od profesionálního kouče jsem si uvědomila, že to je tak nádherné poslání, které chci jednou dělat. Úplně mě fascinovalo umění, ve kterém kouč respektuje svého klienta jako partnera, klade zvídavé otázky, citlivě prozkoumává neprozkoumané a zjišťuje reálný stav. A vše od reality směrem do pozitivní budoucnosti. 


Uběhlo několik let, všem jsem říkala - jednou budu koučka. A teď jí jsem. Díky koučování jsem se dozvěděla o sobě samotné spoustu dalšího nového, s pokorou provádím své klienty a jsem přesvědčená, že mají všechny zdroje uvnitř sebe pro změnu.

Kromě profesních snů jsem měla také sny životní. Snila jsem o dvoumetrovém muži v růžové košili, o velké rodině a o tom, že stojím pevně ve svém středu. Pokaždé když mě můj muž vítá ve dveřích a okolo něj pobíhají dvě moje a dvě jeho dcery, vyšlu velké díky Vesmíru, že mě tak miluje.


Jak se vzdělávám a na čem aktuálně pracuji

2022 Základy koučování - Axia Management

2022-2023 Axia Professional Coaching (pod ICF)

2023 - aktuálně dokončuji MBA titul pod Axia Management

2023- mentoring a individuální koučink vedený Štěpánkou Hojdovou

"Netlač řeku, teče sama." Barry Stevens