Večer s Vlčí holkou


Na našem posledním setkání v roce 2021 se budeme zabývat silou komiksoterapie. Dokážete si představit retrospektivně terapeuticky vložit svůj příběh na papír a vytvořit z něj komiks? Ze kterých zásadních životních událostí by byl tvořen? Už jen zamyšlení se nad tímto postupem má terapeutický efekt. Při které vzpomínce cítím strach? Při které radost? I to si díky cvičení, které nám Kasia připraví, budete moci vyzkoušet. Nevím, jak to cítíte vy, ale já mám pocit, že nám s rokem 2022 začíná nová etapa. A tak se chci společně s autory komiksové knihy Vlčí holka ještě ohlédnout a ověřit si, jestli je můj příběh hluboce přijat a usazen v mém srdci, zdali je díky tomu cesta k mé duši volná a průchodná. A já tak mohu tvořit svůj svět a realitu v souladu, a stát ve své síle. Síle, kterou jsem získala právě pomocí zpracování mého příběhu. A skrze nově nabitým znalostem a schopnostem budu moci zpracovat vše, co mi mou cestu jakkoliv zastíní.

Vstupenky: https://www.divadlokampa.cz/program/vecer-s-vlci-holkou-2021-11-17-19-00-00

Kasia Kordylewska (námět)

* 1975

Vystudovala kulturologii, kulturní management a psychoterapii. Věnovala se také studiu šamanizmu. Zabývá se transpersonální psychologií. Vede iniciační rituály v přírodě.

Hodně času tráví na cestách "do nikam". V dlouhých obdobích trávených o samotě

v ústraní pozoruje vlky ve volné přírodě. Tvoří performance a píše scénáře. Připravuje film o vlcích.

Je matkou dvou dospělých dětí - Jeníčka a Mařenky. Žije střídavě v Česku a Polsku.

Silvia Belis (kresba a grafická úprava)

* 1983

Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou a Vyšší odbornou školu grafickou

v Praze - obor Grafický design a knižní ilustrace a Akademii múzických umění

v Praze (katedra alternativního a loutkového divadla, obor Scénografie).

V roce 2005 vytvořila komiks pro komiksový sborník Kontraband, který v témže roce vydalo nakladatelství Mot. Externě vytvářela komiksové upoutávky pro spolek Oživení a od roku 2010 do současnosti připravuje ilustrace pro časopis Svět a divadlo. Od roku 2014 se navíc věnuje práci se dřevem a péči o galerii a café Ve Věži v Mělníku.

Silvia Belis také spolupracuje na interaktivních výstavách v Národním zemědělském muzeu v Praze.

Je matkou syna Eliáše.

Roman Žižlavský (textové zpracování)

* 1978

Vystudoval psychosociální studia a teologii na HTF UK, pracoval s bezdomovci, duševně nemocnými a seniory s Alzheimerem. Dlouhodobě se věnoval sebepoznávání, vedl kurzy meditací, pobýval v asijských klášterech. Absolvoval 3,5roční sebezkušenostní proces v Gestalt psychoterapeutickém výcviku. Rád jezdí do hor, zvláště má

v oblibě Himálaje a Chřiby.

O meditacích, zážitcích z kláštera a psychologii vydal knihy Meditace klidu a vhledu (Triton 2008), Barmský meditační deník (Alternativa 2010) a Poutníkova kuchařka (Práh 2014). V roce 2016 vydal sbírku povídek, básní a esejů pod názvem Blásnění (Ears & Wind 2016). Kromě toho přispívá do různých periodik. V komiksu pomáhal vtělit příběh do slov. A taky dobře vaří...

svůj text...