Voda

28.11.2020

Jaký jste měli minulý víkend?

Já jsem poslechla volání a šla se vykoupat do Hostivařské přehrady. Uvnitř mě vřeli všemožné emoce a voda mě volala víc než kdy jindy. Venku byli 4 stupně a napadlo mě, že jsem nejspíš strhnutá vlnou otužování kterou vidím všude kolem.

Starší děti šli ven s kamarády a k přehradě jsem vyrazila jen já, můj muž a Marína v kočárku. Šlo to lehce, ve vodě jsem si užívala cca 3 minuty. Přece jenom to pro mě není novinka, táta nás koupal v ledové vodě od malička. Podotýkám že se nám to líbilo a užili jsme si přitom moc legrace. Po cestě domů jsme si s mužem povídali o symbolech které jsou všude kolem když si dovolíme je vidět. A jak rychle vesmír posílá znamení když se jim otevřeme.

Ten samý večer nám z kuchyňského dřezu začala tryskat voda všemi směry a nezbylo něž zastavit přívod vody do celého baráku. Zbytek večera jsem strávila tím, že jsem hledala instalatéra, který nám vymění baterii a špatné uzávěry vody.

Den na to jsme u nás doma měli ženský kruh. Začalo to pozvolna a velmi mile. Postupem večera jsme se v tématech propadali hlouběji a hlouběji až jsem si říkala že to musí mít co do činění s VODOU která se celý víkend hlásí o slovo.

Při závěrečném kruhu kdy jsem si skrze tanec a uvolňování těla uvědomila, že je to poprvé kdy bez zábran tančím, splývám, odevzdávám se v kruhu jiných žen. Nikdy jsem si to nedovolila úplně se uvolnit v přítomnosti žen!!! Dovolit si to! Důvěřovat! Jim a hlavně sobě!

Na konci poslední písně mi před zavřenýma očima proběhl celý můj život! Kam až jsem došla! Kým jsem dnes! Došlo mi že jsem ušla ohromě dlouhou cestu k sebedůvěře, k laskavosti, odevzdání, odvaze....k důvěře jako takové! Zaplavila mě ohromná vlna emocí! Plakala jsem tak hluboce! Ale netekli mi slzy smutku, ale vděčnosti! Jak často se zastavíme a poděkujeme si? Jak často si uvědomíme kam až jsme došli? Koukněte se sami na sebe před rokem, pěti, deseti lety! Jak

blízko jste tomu, kým jste si přáli kdysi být? A dopřáváte si čas na to si poděkovat?

A proto děkuji vodo! Děkuji ti za léčení, prohloubení, zastavení a zvědomnění. Otočme se a oslavme to, kým jsme dnes! Je to výsledkem dlouhé cesty, spousty odvahy a konání!

S láskou Štěpánka