Vnitřní klid a rovnováha

30.01.2017

Myslím, že je důležité zmínit, že vnitřní neklid je vždy znamením, že je na čase dopřát si čas pro sebe. Náš vnitřní hlas, nám dává jasné znamení, že je čas na změnu a něco nového se o sobě dozvědět. Velmi často se stává, že pokud tento hlas nevyslyšíme, začne přímo řvát. Nejdříve třeba v hlavě, kdy svou stále více narůstající negativní energii namíříme na své okolí a neustále někoho, ať přímo, či jen vnitřně, kritizujeme, odsuzujeme, hodnotíme, utočíme. Neustále nás někdo či něco vytáčí, pohoršuje, rozrušuje. Taky se tento hlas, může projevovat ve formě strachů, které stále více narůstají, až se pomalu změní v panické ataky z větších skupin lidí, strach z napadení či narušení bezpečí ve vlastním domově. Někdy se nenávist stočí na nás samotné.

Pokud nenasloucháme ani těmto signálům, může se tento "vnitřní hlas" transformovat do fyzické roviny a my se začneme potýkat s různými tipy chronických onemocnění. Ale pořád je to jen zpráva, pro nás samotné, že je na čase se zastavit a věnovat pozornost tomu co se děje uvnitř nás a v našem blízkém okolí. Stát se znovu citlivými, vnímavými, pozornými lidmi, kteří na chvíli odloží svůj " to do list" a v klidu si nacítit a přirozeně si zanalyzovat jestli to co děláme, jak to děláme, kde žijeme, jak žijeme, kam směřujeme, s kým žijeme a za jakých okolností, proč to vlastně děláme, .... Je v souladu s námi samotnými. Často se stává, že celkem jasně víme, co chceme a co potřebujeme změnit, ale jsme tak zahlceny povinnostmi, které vnímáme jako neodkladné, že nejsme schopny z kolotoče vystoupit a přání si splnit. Může to být strach, který nám brání si své přání splnit. Strach ze změny. Možností je spousta. Všechny ale vedou k jednomu cíli a to je zdraví. Zdraví duch, zdravé tělo, zdravá mysl. Také je důležité si uvědomit, že to může nějaký čas trvat, než se dopracujeme k plnému zdraví a radosti ze života. Nejtěžší a nejdůležitější však je první krok. Rozhodnutí na sobě pracovat. Naslouchat si. Věnovat si pozornost a jít do opravdové hloubky života. Podstaty toho, proč jsme vlastně tady. Spousta lidí včetně mne věří, že život je vlastně duchovní cesta a že naším cílem je najít vnitřní klid a rovnováhu.

Já pevně věřím, že každá bytost na této planetě má svůj dar. Někdo dar slova a projevu, někdo dar léčit, někdo dar psát, někdo naslouchat, někdo být skvělá matka ... pokud celou svou energii věnujete nemoci, strachu, zlobě ... jen velmi těžko objevíte svůj opravdový dar. Objevení svého potenciálu, je okamžik, který přináší nejen pocity radosti, dojetí a naplnění, ale také pocit vnitřního klidu. Životních cílu a darů můžeme mít několik. Třeba stát se matkou a životním koučem :-) Důležité je se rozhodnout a začít.

A pamatujte ženy, pokaždé, kdy vyléčíte sebe, vyléčíte všechny ženy, které byli před vámi a které přijdou po vás.

S láskou

Štěpánka