Vědomý přístup k podzimní temnotě

07.11.2021
             Tma, samota a podzimní deprese.
Není lehké pro mě na toto téma psát, protože mě osobně temnota nevadí. Jak už jsem v předchozím textu psala, tím že s létem odejde hodně světla, aktivita a energie se zpomalí a vytvoří se prostor pro rozjímání a jiné uvnitřnění. Pokud je ale podzimní deprese vaše téma, mám pro vás pár tipů, jak se sebou v tomto období pracovat.
Celý náš život je o kontrakci a expanzi. Jde o období, kdy jsme uvolnění, je nám hezky, tvoříme, daří se nám a víme, kam jdeme. Toto období se ale střídá s obdobím kontrakce, kdy jsme naopak stažení a "neplodní". Zpracovává se v nás naše minulost, a pokud k takovému období nepřistupujeme vědomě, můžeme trpět úzkostmi, depresemi a závislostmi.
Jak k období kontrakce přistupovat vědomě?
* Zásadní je uvědomit si, že jsme v kontrakci a chytli jsme se do nekontrolovaného tornáda myšlenek, které řídí náš stav. Pocit bytí. Emoce.
* Zhluboka se nadechnout, zklidnit se.
* A na papír si odpovědět na tyto 3 otázky: 1. Co si myslím? 2. Co cítím? 3. Co dělám?Než se do tohoto stavu dostanu, čemu jsem uvěřila, co ucítila a pak udělala, že mi teď není dobře?A postupně tak začít koučovat sama/sám sebe v těžkých životních situacích. Časem zjistíte, že jste mnohem klidnější, vědomější a daří se vám dostat váš život pod kontrolu. Promlouváte sami k sobě a akceptujete situaci takovou, jaká je. Začne se zvyšovat vaše odolnosti vůči tomu, co pod kontrolou nemáte. A bude vám jasnější komu/čemu ve svém životě říkat ano či ne. V zásadě zvýšení intenzity komunikace sama se sebou je cestou ke spokojenému životu. Dejte si jako cíl být ve svém životě šťastní a nechte se vést.
Přeji vám harmonické zklidnění.


Štěpánka