Svět holistického myšlení

26.01.2018

Když mi bylo 12, mé tělo se pod tlakem nahromaděných traumat tak trochu sesypalo. Hlavně díky chronickému zánětu štítné žlázy a její hyperfunkci. Dostala jsem se na několik měsíců do nemocnice a tam mi bylo oznámeno že trable už nikdy nezmizí, čeká mne operace a dost možná nebudu mít děti. Taky že budu doživotně na hormonech. Ani nemluvím o chronických bolestech zad atd. Když se tuto diagnózu dozvěděli moji rodiče, táta mne odvezl do Prahy k Jonášovy a rozhodl se mne léčit za pomocí čínské medicíny. Za dva roky jsem byla zdravá jako řípa a v nemocnici kam jsem každý měsíc, někdy i dvakrát měsíčně, docházela na krev, na mne koukali s očima navrch hlavy. Jak je možné, že jsem zdravá. To bylo poprvé, kdy jsem si uvědomila, jak moc velký vliv na nás má náš životní styl. To, co jíme a jak se hýbeme. Celkem dlouho a intenzivně jsem si prostudovávala a učila se, co mi prospívá a co ne. A také že se potřeby těla v průběhu času mění. Jenže po pár letech jsem si uvědomila, že i přes všechnu zdravou stravu a pohyb se mi některé nepohody do života opakovaně vrací. A také jsem si začala uvědomovat, hlavně po narození dcery, že obrovský podíl na tom, jak se cítím a proč se mi některé problémy vrací, a myslím tím i vztahové, nejen zdravotní, má na svědomí má hlava. Způsob mého myšlení. Tou dobou mi bylo asi 24 - 25let. Začala jsem se zaobírat tím, jak velký dopad na náš život mají naše myšlenky. Díky studio o afirmacích a funkci mysli jsem pochopila že úrovní léčení je mnohem víc než jen naše tělo. Že je potřeba přeprogramovat celý systém. Několik let jsem se zabývala funkcí mysli a zároveň psychoterapií. Velmi mne to posunulo a pomohlo se zbavit všech chronických nemocí.

Jenže ... Po narození syna a překročení 30tky jsem objevila svět duše a ducha. Té nejhlubší části našeho já, té jemnohmotné, charakterní, silné, mocné, vševědoucí, napojené ... části nás. Které nás propojuje se všema a se vším. Té části, která zná naše životní poslání, misi i vizi. Klidná část - duše - která přesně ví, proč tady je a je spojena se všemi potřebnými informacemi. Úžasně se na ni dá napojit skrze deep coaching nebo soul coaching. A duch - charakter - budovatel, síla, která je schopna uzdravovat, konat, je rozhodná a všemocná. Ví, co je správné a co ne. Ví, co nám prospívá a co ne.

V tu dobu jsem pochopila, jak moc je důležité vnímat všechny a vše holisticky. Že jen tak dokážeme naplnit svůj potenciál a uchopit svou sílu. Vnímat své tělo, svou mysl, promlouvat se svou duší a využít sílu svého ducha. Někdo vědomě, někdo ne. Přesto si myslím, že cesta je pro nás všechny v tomto směru stejná - dokázat využít potenciál celého našeho bytí, všech našich částí a tím naplnit poslání které tady máme. Být otevření, předávat a pomáhat si navzájem pomocí sdílení našich darů a naší jedinečnosti.

S láskou

Štěpánka