Každý máme svůj příběh             

18.11.2016

Každý máme svůj příběh. Životní příběh. Rozhodla jsem se s vámi o část toho svého podělit. V dnešní době, kdy se přílišná otevřenost a sdílení, především těch negativních událostí z našeho života, může brát jako slabost, to já naopak považuji za obzvlášť důležité. Negativní zkušenosti, chyby, pády se dějí proto, abychom se z nich něco naučili, čerpali, posílili a rostli. Věřím, že jako kouč, osoba, která provádí procesy změny a poznání jiné lidi, bych měla jít příkladem, a proto se otvírám a sdílím.

Už jako malé dítě jsem zažila fyzické a psychické týrání. Ať už bylo z druhé strany na jakékoliv úrovni třeba i nevědomé, uložilo se hluboko v dětské duši a ovlivňovalo a stále ovlivňuje můj život, mé rozhodování, schopnost sebelásky, nastavování si vlastních hranic, prožívání radosti, zvládání stresových situací a jiné, k harmonickému životu důležité, schopnosti.

V určité chvíli před pěti lety jsem se rozhodla pro změnu. Bylo to ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že používám stejně destruktivní vzorce chování k výchově své dcery a že své hranice si ve vztahu k partnerovi posouvám nebezpečně daleko. Přišel silný impuls a touha situaci změnit. V slzách jsem si uvědomila, že jediná cesta ze sebedestrukce (drogy, alkohol, špatné vztahy, problémy s váhou, neschopnost lásky, nemoci... ) je změnit sebe!

Začala dlouhá cesta a každodenní práce. Se zrcadlem, afirmacemi, doslova jsem se začala přeprogramovávat. Přirozeně se změnily stravovací návyky, začala jsem cvičit jógu, meditovat a PLAKAT! Po roce a půl každodenního cvičení jsem se odvážila požádat o pomoc terapeuta. Z totální deprese a myšlenek na smrt jsem se dopracovala k několika dnům v týdnu dobré nálady. Byl to ohromný výsledek! Přesto jsem cítila, že jsem schopna dosáhnout lepších výsledků. Že můj potenciál je mnohem větší a že se chci dopracovat ke stavu, kdy mám život jak jen to je možné, ve vlastních rukách. Věděla jsem ale, že sama už to nezvládnu, že potřebuji průvodce.

Po dalším půl roce práce s terapeutem nastalo období změn. Cítila jsem, že jsem dost silná jít za svými sny a hledat práci, která využije můj potenciál a bude mne naplňovat. Jak jsem poznávala sebe, moje sny a možnosti nabíraly nový rozměr, ale také ostřejší obrys. Jasnější cíle. Snazší rozhodování. Díky práci na sobě, jsem se začala měnit a se mnou se měnilo i mé okolí. Vztahy, které nefungovaly, z mého života odešly (rozvod). A ty, které měly potenciál se vyléčit (velmi hluboké odpuštění s otcem) se uzdravily.

Dnes mám nový vztah, syna, žiju v jiném městě. Vydělávám dost peněz a dělám práci, co mě baví. Žiju život, který je mému srdci mnohem blíž než kdykoliv předtím. Dokážu naplno prožívat lásku, štěstí a radost ze života. Mám energii k plnění životních povinností, které jsem se rozhodla plnit a užívám si momentů, které dělají radost jen mě. Cesta je ještě dlouhá a potrvá celý život. Ale já vím, že ať už se rozhodnu zabočit kamkoliv, nebo mi život přinese překvapení, dokážu se o sebe opřít.

S láskou

Štěpánka