Jídlo! Část druhá

14.12.2020

A řeknu vám! Mám zkušenosti s drogami, ale zbavit se poruchy příjmu potravy je mnohem těžší. Zčásti proto že je extrémní štíhlost společností glorifikována a člověk (povětšinou mladý dospělí) tak dlouho nechápe že dělá něco špatného. Až už je většinou pozdě.

Přicházeli pak různá období. Nejpodstatnější pro tento článek je to, že jsem si po vzoru mého otce řešila různé zdravotní nepohody právě stravou. Očistnými programy. Půsty ... různými stravovacími směry. Byla jsem vegetariánkou, vegankou, dokonce chvíli vitariánkou. Vždy se mi na chvíli ulevilo. Ale po čase se mi mé neduhy vrátili zpět. Pak přišel pro mě moment osvícení. V mezičase se událo spoustu momentů, spouštěčů, hlavně ve vztahovém sektoru, které mě donutili posunout práci se sebou a sebeuzdravení do další rovinu. Došlo mi, že to "jen" přes tělo nepůjde. Že je potřeba zapojit i hlavu a programy v ní. A tak jsem strávila dost podstatnou část mé mateřské dovolené se Štěpánkou, s nosem zabořeným v knize Miluj svůj život od Louis L. Hay. Pracovala jsem s ní po dobu 2,5 roku každý den! Někdy i 5-8 hodin denně.

Podařilo se mi narovnat si páteř. Uzdravit zažívání. Zbavit se gynekologických problémů. Ale taky narovnat vztah s otcem skrze odpuštění. Rozvést se. A tak dále. Prostě jsem do toho hrábla hlouběji.

Následovalo sedm let zanořování. Přes mentální rovinu jsem se dostala až do té duchovní a strávila tak podstatnou část svého času. Událo se spoustu zásadních životních momentů. Žádný z mích zdravotních neduhů už se nevrátil. Jen ta štítná žláza se pořád čas od času hlásila o slovo.

Rok 2020 je pro mě, mimo jiné, zásadní tím, že jsem se po dlouhé době začala zajímat o své tělo. Po dobu sedmi, duchovních, let jsem jedla cokoliv, kdykoliv, čistě intuitivně. Jídlo jsem vůbec neřešila. Ale právě po porodu Maríny jsem zachytila impulz že je čas tělo začít více vnímat a starat se o něj. Objednala jsem se tak k Evě Hájkové na konzultaci. Nechala jsem si udělat kompletní krevní rozbor. A protože je Eva celostním průvodcem, tak mi krom doplnění Hořčíku, který mi dramaticky chyběl a pár dalších vitamínů. Úpravy jídelníčku, málo jsem jedla na standart "normálního" člověka, natož plně kojící matky. Doporučila i zaměřit se na kvalitu vztahu s maminkou a bratrem. Trefa do černého! A tak jsem dělala vše co mi Eva doporučila a po včerejší kontrole u Endokrinologa mám výsledky naprosto čisté. Jaký je tedy můj současný vztah k jídlu? Zdraví! Po mnoha extrémech, řekla bych vyrovnaný. Jím hodně ovoce a zeleniny. Vařím každý den a velmi pestře. Každý den v týdnu máme jiné jídlo s jinými surovinami. Jím mnohem víc než poslední roky. A řídím se jen a pouze svou intuicí a zprávami svého těla. A ze všeho nejvíc si jídlo užívám!

A tak děkuji za impulz k tomu se začít vědoměji věnovat svému tělu. Za získání pokory a svěření se do rukou někomu, kdo fungování těla rozumí mnohem lépe než já! I za to že jsem díky tomuto sezení získala nové kamarády!

Z celého srdce vám přeji ať i vy uzavřete se svým tělem mírovou dohodu a dál společně tančíte životem ve stejném, láskyplné rytmu.

Ps: doplnění hořčíku mi změnilo život. Marína, i když už jí táhne na osmý měsíc, chce téměř výhradně mateřské mléko. A právě díky potravinovým doplňkům jsem méně unavená, zachránila jsem si vlasy a pleť + zlepšuje kvalitu mého spánku.