Jak si udržet zdraví? Afirmace, meditace, akce!

13.07.2016

Zkusili jste někdy sledovat, jak k sobě promlouváte během dne? Co si řeknete, když procházíte kolem zrcadla? Jsou to pozitivní, nebo negativní slova? Jak hodnotíte ostatní? Co když vám teď řeknu, že vše co vypouštíme do světa se nám vrací zpět? A tím myslím právě i myšlenky namířené od nás k .... Nám!

A co když vám řeknu, že se to dá změnit? Že se mozek dá přeprogramovat stejně jako počítač? Ptám se na tyto otázky proto, že základem této transformace je vaše víra! Nejdříve musíte uvěřit, že to jde! Že je to cesta ke zdraví.

Pokud uvěříte a rozhodnete se vzít život do svých rukou, převzít za něj zodpovědnost, což je základ k tomu abyste mohli přejít do akce, máte z velké části vyhráno. Protože to co se děje uvnitř vás je zásadní. Pokud půjdete do akce, ale vnitřně nebudete nastavení na změnu, nebudete věřit, ani každodenní trénink po dobu deseti let vám nepomůže! Vaše odhodlání, vaše rozhodnutí, síla vůle, síla ducha, váš charakter je v tuto chvíli zásadní! Bez těchto kvalit nefunguje nic!

Pokud stále ještě čtete tento článek, věřím, že jste připraveni na změnu. A teď jak na to? Jděte k zrcadlu, pokud to jde, k takovému, ve kterém se vidíte celá. Zadívejte se sami sobě hluboce do očí, řekněte své jméno a hned za ním MILUJI TĚ! U mě by to bylo Štěpánko miluji tě. Pozorujte pozorně své pocity. Co se vámi děje? Jak se tváříte? Jak se cítíte? Slyšíte něco? Co váš vnitřní hlas? Klidně si to napište na papírek. Vypište to ze sebe. Pokud se vám chce plakat, plačte! Pokud se začnete ošívat, dělat grimasy, zeptejte se sami sebe, proč? Proč to dělám? Jakýkoliv negativní, nepříjemný, nepřirozený pocit vypluje, zeptejte se - proč? Opakujte toto cvičení každý den, nejlépe ráno hned po probuzení a sledujte vývoj svých emocí. Nechte je vyplout na povrch a prožijte je naplno. I vztek je v pořádku. Jděte do ložnice a vymlaťte se do polštáře. Křičte do něj, kopejte, dokud se vám neuleví. A pak znovu pozorujte, jak se cítíte? Vnímáte ten klid, který nastal poté, co jste uvolnili nahromaděné emoce? Emoce, které vám způsobili disharmonii ve vašem těle?

Po té co pravidelně po několik dní uvolňujete emoce, a častěji a častěji cítíte klid, který vás obklopuje je čas na meditaci. U každého je posun jinak rychlí, zkuste se řídit svou intuicí. Posaďte se na klidné místo, kde vám je dobře. Pokuste se sedět tak, abyste měli narovnaná záda. Dejte si ruku na břicho, nejdřív vydechněte všechen vzduch a po té se zhluboka nadechněte. Pomalu vydechujte, co nejpomaleji. V mysli počítejte do dvaceti. Každý nádech a výdech má jedno číslo. 20 nádechů a 20 výdechů, kdy při každém myslíte pouze na to jedno dané číslo. A opět sledujte co se s vámi děje. Aktivujte svoji sílů vůle a poctivě praktikujte každý den! Sledujte, jak se mění vaše zdraví, nálada, pocity, život, vy.

Pokud budete trpělivé, poctivé a odhodlané, váš život se začne měnit. Vy se začnete měnit. Začnete potkávat ty správné lidi v ten správný moment. Začnete prožívat radost naplno, váš pohled na život se změní. Začnou se vám otvírat nové možnosti. Začnete sílit a být zralé do akce! Přestanete se bát udělat krok vpřed!

A pamatujte, jen dospělá, zralá žena je schopna říct si o pomoc! A taky si pamatujte, že nejste nikdy sama!

Já ve vás věřím!

S láskou

Štěpánka