Co znamená být ženou?                

20.10.2016

Je o mně známé, že věřím v individualismus. Nejkrásnější a nejúspěšnější je ta žena, která hluboko uvnitř ví, kdo je. Zná sebe sama a cítí se ve své vlastní kůži příjemně. Tato žena se občas může nechat inspirovat jinou ženou, ale vždy zůstává sama sebou a pěstuje si své vlastní, individuální hodnoty. Díky vlivům, kterým jsme od malička vystavovány, je velmi snadné ztratit svou cestu. Systémů, které na nás působí, je spousta. Rodina, kamarádi, učitelky, kultura země, média, to vše nám ovlivňuje vnímání sebe sama. Často vzhlížíme k nějakému vzoru, někoho kopírujeme nebo se porovnáváme.,.. Čekáme, že tam venku najdeme svůj styl, svojí ženskost, sílu. Řídíme se posledními trendy, radami známých či kritikou babiček

Býti ženou vnímám jako dar. To že se jí narodím, ještě neznamená že umím ženství naplno žít. Sama jsem si touto cestou prošla. Moje maminka bohužel žila v době, kdy být úspěšnou ženou v mužském světě, znamenalo stát se mužem. Díky tomu jsem tak trochu přišla o vzor, který mi měl tento "návod" předat. Díky své urputné povaze, paličatosti a nikdy nekončícímu idealizmu (zděděno po mamince) ☺ jsem si cestu ke své ženskosti našla sama. Díky práci sama na sobě, díky báječným terapeutům a koučům, díky jedinečným, silným ženám, které jsem na své cestě potkala dnes mohu provázet jiné ženy k jejich podstatě. Být ženou je dar. Být vědomou ženou, která zná svou sílu a umí s ní pracovat je naplněný potenciál. To je pro mě být ženou.

Mým úkolem jako ženského kouče je klást ty správné otázky, které Vás přivedou zpět k Vám samotné. Pocítit znovu nabitou sílu z vnímání své, jen a pouze své vlastní ženskosti. Tento pocit může mít spoustu podob. Přes silnou aktivní energii, kdy spolu ihned vytvoříme akční kroky k upevnění a rozvíjení ženskosti. Nebo naopak povedeme koučink v klidné atmosféře, dostaneme se do pocitu smíření, vnímání každého dechu a Vy objevíte nové rozměry slova rovnováha. Každá z nás jsme na své cestě. Každá z nás jsme jinak daleko. Jsme jiné, a přesto jsme si velmi podobné. Cesta k ženské podstatě je vášnivá, divoká, láskyplná, klidná, všeobjímající ... přesně taková, jako žena sama! DOVOLTE SI BÝTI ŽENOU!

Velmi brzy mi bude ctí Vás pozvat na podvečerní workshop či chcete-li povídání u sklenky právě na toto téma.

S láskou

Štěpánka